Rumunsko a Slovensko postupujú do osemfinále

Rumunský tím postúpil do tohto európskeho pohára ako prvý nasadený tím v skupine E. Je to prvýkrát, čo sa rumunský tím dostal medzi 16 najlepších európskych pohárov za viac ako 20 rokov. Predtým väčšina z nich vypadla skupinovej fáze.

V poslednom zápase európskeho pohára medzi Slovenskom a Rumunskom tieto dva tímy remizovali 1:1 Nielenže Rumunsko postúpilo, ale Dámske Fotbalové dresy Slovensko postúpilo medzi 16 najlepších s najlepším tretím miestom.

V prvom polčase dostal slovenský hráč Ondrej Duda prihrávku a hlavičkou vystrelil, lopta letela krásnym oblúčikom a napokon trafila súperovu bránu, čím sa slovenský tím dostal do vedenia. Rumunský tím však v závere polčasu vyrovnal, keďže faulovaný Futbalové tričká Slovensko hráč sa dostal z pokutového kopu do horného rohu brány prvý polčas na oboch stranách Skóre bolo vyrovnané 1:1.

Po polčasovej prestávke pristúpili hlavní tréneri na oboch stranách k personálnym striedaniam. V druhom polčase mal rumunský tím v 67. minúte výbornú príležitosť na pokutový kop, no napokon sa mu nepodarilo skórovať.

Dámske Fotbalové dresy Slovensko

Aj v druhom polčase malo Slovensko šancu na strelenie gólu Davida Strelca, no aj Lukasa Haraslina skórovať až do konca zápasu.

Po tomto zápase sa rumunský tím stretne 3. júla s Fotbalové dresy EURO 2024 Holandsko. Slovenský tím nastúpi proti Anglicku, ktoré sa kvalifikovalo ako prvé v skupine V súčasnosti sú fanúšikovia dosť kontroverzní o anglickom tíme, takže v ďalšom zápase môže Slovensko čaká ťažký zápas.

Herné štatistiky

Slovensko: 58% držanie lopty, 1 gólová šanca, 13 striel na bránu, 4 zákroky, 5 rohových kopov, 11 faulov, 1 žltá karta, 9 striel v šestnástke, 4 strely mimo pokutového územia, 3 ofsajdy, 23 vylúčení

Rumunsko: 42 % držanie lopty, 1 gólová šanca, 9 striel, 3 zákroky, 1 rohový kop, 10 faulov, 3 žlté karty, 6 striel v šestnástke, 3 mimo pokutového územia, 1 ofsajd, 29 vylúčení

Zápasové dresy Európskej ligy si môžete zakúpiť na Futbalový Zápas!